Statistika nuda je (statistics) | Proč dělat statistiku?

Statistika

Pokud jste vytrvali, a dostali se až ke tvorbě statistik, možná jste blíže, než jste si mysleli. Pokud v této fázi nejste a těžko si tvorbu statistiky dokážete představit, čeká Vás ještě dlouhá cesta. Věřte ale, že pokud budete chtít v budoucnu prolomit své ztráty, je toto jedna z možností.


Statistika jako nástroj disciplíny (discipline)

Pomůže zorientovat se, a posunout dále nebo posílí hodnotu Vašich podmínek, které na sebe chcete ušít, ale nejde Vám to. Statistika posílí Vaši disciplinu! Není vhodné ji podceňovat.

Tím, že jsem vytvořil komplexnější statistiku, dostal jsem se někam, kde jsem si myslel, že nikdy nebudu. Věřil jsem tomu, že statistika je spíše pro ty techničtější analytiky. To jsem se ale mýlil.

Berte to jako inspiraci, a až se dostanete k tomu, že nějakou statistiku budete nakonec chtít přece jenom realizovat, vzpomeňte si 😉


Veškerý text na stránkách discipline.cz, který zde publikuji, je výsledkem propojení informací, ke kterých jsem měl přístup v podobě různých knih, seminářů, webinářů, spolupráci s různými mentory obchodních strategií, s ostatními tradery a zdroji na internetu. Až díky vlastní praxi, kde jsem uváděl veškeré to teoretično v život, a to prostřednictvím odzkoušení a experimentů, jsem byl schopný zjistit, co funguje a co ne. Teprve poté jsem převzal některé věci za své a na některé raději zapomněl. Je nutné podotknout, že se zaměřuji především na disciplínu a tedy i psychologii. A to je to, co se Vám pokusím předat. Je nutné Vás upozornit, že se jedná o vlastní zkušenosti, které mohou být velmi subjektivní, i když se budu snažit, aby byly vždy co nejšířeji použitelné. Je pouze na Vaší odpovědnosti, zda tyto informace použijete či nikoliv. Každý si za své konání nese vlastní zodpovědnost, obzvláště pokud se jedná o tak dravý prostor, jakým trhy bezesporu jsou. 


Poslední aktualizace dne: 12.04.2016