Ahoj všem čtenářům! | Vítejte! | Otevřeno | Open | WELCOME INTRO

Ahoj, vítejte! | Welcome!

Ahoj! Vítám všechny, co na tyto stránky discipline.cz zavítali! Welcome!

Všechny, tím myslím kohokoliv. Zkušené i nezkušené tradery. Ty, co se obchodníkem chtějí stát. Ty, co obchodníka znají a snaží se ho pochopit. Nebo kohokoliv jiného bez znalosti obchodování. Všichni jste vítáni!

V jiném prostoru

Pokud hledáte něco více, než pouhou obchodní strategii, můžete se zde najít. Myslím, že pokud jste si již obchodní strategii našli – strategii, která Vám vyhovuje, vyzkoušejte neutíkat, nebo zbytečně přebíhat od jedné strategie ke druhé. Máte tedy vhodnou obchodní strategii, ale přesto Vám pořád něco chybí? Možná byste se mohli zaměřit na tu nejdůležitější část, přitom nejtěžší, kterou je bezpochyby disciplína. Tento blog je zaměřen na disciplínu – tedy primárně na nás – na obchodníky a na naše „hlavy“.

Začněme na začátku | U sebe

Pojďme v sobě pátrat, pochopit se, pochopit naše reakce, bořit zdi (zvyky), a teprve na základě poznání sebe sama, pojďme využít našich silnějších (posílení) a slabších stránek (oslabení). Důležitá je identifikace slabosti, pak může nastat období před změnou, její nastolení a nakonec udržení až po automatický podvědomý zvyk. Zní to jednoduše, ale jednoduché to úplně není. Musíme se naučit sámi se sebou pracovat, jak se slabostí, tak s našimi silnými stránkami, které naopak od těch slabých budeme posilovat. To je tak v kostce řečeno vše, čím se budeme v nastolení disciplíny (discipline) zabývat.

Ahoj“ máme tedy za sebou, a tak pojďme přejít k dalšímu bodu, kde se představím, řeknu Vám pár slov o mně, a proč jsem vlastně tomuto blogu discipline dal život.

 

Váš kolega ve světě tradingu

 Veškerý text na stránkách discipline.cz, který zde publikuji, je výsledkem propojení informací, ke kterých jsem měl přístup v podobě různých knih, seminářů, webinářů, spolupráci s různými mentory obchodních strategií, s ostatními tradery a zdroji na internetu. Až díky vlastní praxi, kde jsem uváděl veškeré to teoretično v život, a to prostřednictvím odzkoušení a experimentů, jsem byl schopný zjistit, co funguje a co ne. Teprve poté jsem převzal některé věci za své a na některé raději zapomněl. Je nutné podotknout, že se zaměřuji především na disciplínu a tedy i psychologii. A to je to, co se Vám pokusím předat. Je nutné Vás upozornit, že se jedná o vlastní zkušenosti, které mohou být velmi subjektivní, i když se budu snažit, aby byly vždy co nejšířeji použitelné. Je pouze na Vaší odpovědnosti, zda tyto informace použijete či nikoliv. Každý si za své konání nese vlastní zodpovědnost, obzvláště pokud se jedná o tak dravý prostor, jakým trhy bezesporu jsou.